Czym się charakteryzuje dom w stylu góralskim?

Styl góralski kojarzy się z ciepłem i rodzinną atmosferą. Łączy się on głównie z tradycją i nowoczesnością. Bazą dla stylu góralskiego jest drewno, a także rękodzieło. Wszystko to sprawia, że dom w stylu góralskim jest coraz bardziej popularny i pożądany.

Podstawą stylu góralskiego jest drewno. Jest ono podstawowym budulcem takiego domu, dzięki czemu zapewnia ono bardzo korzystny dla ludzkiego zdrowia mikroklimat oraz wilgotność powietrza. Również większość mebli i przedmiotów codziennego użytku wykonanych jest z naturalnych materiałów. Charakterystyczną cechą góralskiego stylu (zajrzyj tutaj) jest również bogaty detal architektoniczny – snycerka. Dominujące kolory w tym stylu to biel, czerwień i zieleń. Domy w stylu góralskim cechują się także przestronną werandą i ozdobnymi tarasami.

Pomieszczenia w domach góralskich są zazwyczaj przestronne, jasne. W takim domu powinna się znaleźć duża kuchnia połączona z jadalnią oraz przytulna sypialnia i salon. Styl góralskim nie należy do minimalistycznych. W domu powinny się znaleźć motywy góralskie: haftowane obrusy, baranie skóry, ceramika, ręcznie malowane obrazy. Dzięki dodatkom z płótna, bawełny czy ze skóry i futra możemy osiągnąć góralski klimat prawie w każdym wnętrzu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty domów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *